دو تخته 450.000تومان
29% تخفیف
دو تخته 308.000تومان
10% تخفیف
دو تخته 290.000تومان
41% تخفیف
جاذبه ها و هتل های شهر اسکو

معرفی شهر اسکو

اُسکو یکی از شهرستانهای استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان اسکو میباشد. اسکو در جنوب غرب تبریز، در دامنهٔ شمال غربی رشته‌ کوه سهند و در ارتفاع ۱۵۷۹ متر متری از سطح دریا قرار گرفته‌ است.
در گذشته شهری در دامنهٔ سهند و شرق دریاچهٔ ارومیه بنام «اوشکایا» وجود داشته که گویا در محل اسکوی فعلی بوده‌ است. نام این شهر در کتیبهٔ ارگیشتی اول و نیز سارگن دوم (پادشاه آشور) آمده‌ است. سارگن دوم در کتیبهٔ خود که متعلق به سدهٔ نخست پیش از میلاد است، از هجوم جنگجویان آشوری به سرزمین اورارتو و به آتش‌ کشیدن اوشکایا و آبادی‌ های اطراف آن سخن به میان آورده‌ است.
حمدالله مستوفی در نزهة القلوب اسکو را یکی از روستاهای بزرگ منطقهٔ باویل‌ رود می‌شمارد که با روستاهای باویل، خسروشاه، فسقندیس و میلان همسایه بوده‌ است. نادری در عالم‌ آرا نیز این روستا را یکی از آبادترین مناطق آذربایجان معرفی می‌کند. در جریان انقلاب مشروطیت مردم اسکو همپای مردم تبریز علیه قزاقان شوروی و نیروهای دولتی دست به اعتراض زده‌ اند.
اهالی اسکو را آذری‌ ها تشکیل داده و زبان امروزی اهالی اسکو ترکی آذربایجانی می‌ باشد. مردم این شهر تا حدود ۱۰۰ سال پیش به زبان آذری کهن سخن می‌گفتند.

بیشتر
مقصد گردشگری خود را انتخاب کنید:
    loading ...Loading