بهترین رستورانهای استانبول

 

 

 

اگر قصد داريد در سفر استانبول غذا را در بهترين رستوران‌ها ميل کنيد، با اين مطلب همراه باشيد.
استانبول شهري پر از جاذبه‌هاي گردشگري مختلف و فرهنگ‌هاي متنوع و جذاب است و همين هم اين شهر را به يک مقصد گردشگري محبوب تبديل مي‌کند و افراد زيادي از طريق تور استانبول ، تور لحظه آخري استانبول يا به صورت شخصي به اين شهر سفر مي‌کنند. يکي از مهم‌ترين چيزها در مسافرت غذا است و ما هم در اين مطلب سراغ بهترين رستوران‌هاي شهر استانبول مي‌رويم و برخي از آن‌ها را معرف مي‌کنيم.

لوکانتا مايا
اين رستوران جز رستوران‌هاي جديد استانبول است که توسط شخصي به نام ديدم شنول تاسيس شده است. مايا فضاي دنج و بسيار راحتي دارد و به جاي داشتن يک منو شلوغ با انواع غذا‌ها، از يک سري غذاي خاص ترکي و غذا‌هاي مخصوص هر فصل بهره مي‌برد. با اينکه اين رستوران جديد است، اما در اين مدت به چنان شهرتي رسيده که معمولا هميشه پر از مشتري است و حتي سرآشپز آن دستور پخت برخي از غذا‌هاي معروفش را روي صفحه‌اي در رستوران نوشته است تا مشتريان مدام در مورد نحوه پخت اين غذا‌ها سوال نکنند!

 

گيريتلي
غذا‌هاي دريايي هميشه طرفداران خاص خود را دارند و اگر شما هم جز اين افراد مي‌باشيد، نبايد رستوران دريايي گيريتلي را که در منطقه سلطان احمد واقع شده است، از دست بدهيد. در اين رستوران انواع و اقسام غذا‌هاي دريايي به بهترين شکل ممکن طبخ مي‌شوند و محيط رستوران هم بسيار ساکت و آرامش بخش مي‌باشد. انواع نوشيدني‌ها هم در منوي اين رستوران موجودند که مي‌توانيد همراه با غذا، آن‌ها را هم سفارش بدهيد. 

ميکلا
يکي از جالب‌ترين رستوران‌هاي شهر استانبول، رستوران ميکلا مي‌باشد که توسط يک شخص ترکيه‌اي-سوئدي با نام مهمت گورش اداره مي‌شود. اين شخص براي رستوران خود، پشت بام يکي از هتل هاي استانبول ، هتل ?? طبقه مارمارا پرا را انتخاب کرده است و به همين دليل، از اين رستوران مي‌توان يک ديد عالي از شهر استانبول داشت. منوي رستوران هم شامل غذا‌هاي ترکيه‌اي و اسکانديناوي مي‌باشد و شک نکنيد که در اين رستوران، مي‌توانيد غذا‌هاي فوق العاده را ميل نماييد و در عين حال از فضاي زيباي شهر هم لذت ببريد. 

لب دريا
ميکلا تنها رستوراني نيست که در پشت بام يک هتل واقع شده است و يکي ديگر از اين رستوران‌ها، لب دريا (Leb-I Derya) مي‌باشد که در پشت بام هتل ريچموند جاده استقلال واقع شده است. اين رستوران جايي است که شما مي‌توانيد در آن کباب‌هاي بسيار خوشمزه و معروفي را ميل نماييد و طراحي و فضاي بسيار زيباي رستوران هم باعث مي‌شود تا لذت خوردن غذا در آن، بيش از پيش باشد. 

ايکس
يکي ديگر از رستوران‌هاي بسيار لوکس استانبول، ايکس مي‌باشد که در آخرين طبقه برج دنيز واقع شده است. در منوي اين رستوران يک نوع ترکيب مدرنيته و سنت ديده مي‌شود و از غذا‌هاي سنتي گرفته تا غذايي مثل انواع پيتزا را مي‌توانيد در اين رستوران سفارش دهيد. همچنين از اين رستوران مي‌توانيد ديد فوق‌العاده‌اي به شهر جاذبه هاي گردشگري استانبول داشته باشيد. 
 

شما هم می توانید در این مورد نظر دهید:
گروه ها