پارک های ملل و قائم ساری

چکیده: پارک های ملل و قائم ساری

پارک ملل ساری در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار و به طول ۲ کیلومتر در حاشیه غربی رودخانه تجن واقع شده است و دارای امکاناتی چون جزیره مصنوعی، پل کابلی معلق، فضای سبز، وسایل ورزشی، مسیر پیاده ‌رو، پیست دوچرخه سواری، جت اسکی، قایق موتوری و پدالو، مکانی برای ماهیگیری، خانه سنتی و پارکینگ با ظرفیت ۲۰۰۰ خودرو می ‌باشد که تمام این امکانات فضای مناسبی برای گردشگران و شهروندان فراهم کرده است.
این پروژه در تاریخ ۹۳/۶/۲۰ آغاز و پس از ۱۰۰ روز به بهره ‌برداری رسید. این مجموعه به دلیل وجود پرچم تمام کشورهای جهان، پارک ملل نام گرفته است.

مشخصات کلی
نام
پارک های ملل و قائم ساری
وجه تسمیه
پارک ملل به دلیل وجود پرچم تمام کشورهای جهان، پارک ملل نام گرفته است.
نوع
تفریحی
اندازه مجموعه
بزرگ
پیشنهادات
بهترین زمان بازدید
بهار و تابستان
پیشنهاد ویژه
از قایق سواری در رود تجن غافل نشوید. تفریحات دیگر این پارک نیز ارزش تجربه کردن دارند.
مسیر دسترسی
آدرس
مازندران، ساری، خیابان سلمان سلمان فارسی، کنار رود تجن
امکانات
دسترسی به وسایل نقلیه
دارد
پارکینگ
با ظرفیت ۲۰۰۰ خودرو
سرویس بهداشتی
دارد
بوفه
دارد
رستوران
دارد
اقامتگاه
پارک قائم مکان مناسبی برای چادرزنی است. شهر ساری نیز دارای هتل و اقامتگاه است.
پوشش شبکه
دارد
از پارک های ملل و قائم ساری کجا بریم؟
متن کامل: پارک های ملل و قائم ساری

پارک ملل نام پارکی در حاشیه رود تجن در داخل شهر ساری است. این پارک بزرگ ‌ترین مجموعه تفریحی- توریستی شمال کشور  است. فضای این مجموعه تفریحی از دریاچه و فضای سبز تشکیل شده است. پارکینگ بزرگ و راه دسترسی به اصلی ترین مکان اقامت عمومی و چادر زنی یعنی پارک قائم و چشم انداز زیبای پل ترکه ای کابلی رود تجن باعث شده است که مسافران فراوانی این پارک را برای تفریح انتخاب کنند.

پارک قائم
این پارک در امتداد رودخانه تجن و در کنار پل تجن در قسمت شرقی شهر ساری واقع شده است و درست روبروی پارک ملل آنطرف رودخانه قرار دارد که جزیره ای مصنوعی با پلی معلق این دو پارک را به هم وصل می کند.. مساحت آن حدود ۷۸۰۰۰متر مربع است و از سمت شمال به جنوب امتداد دارد. این پارک به جهت درون شهری بودن، پذیرای مسافران زیادی بخصوص در فصل بهار و تابستان است.

جاده دسترسی مناسب، پارکینگ اختصاصی، نمازخانه، سوریس بهداشتی، شهربازی کوچک، دریاچه سد لاستیکی، قایق سواری پدالو، آلاچیق، کافی شاپ، جت اسکی ، تخته اسکی و واحد درمانی برخی از امکانات این پارک هستند.

 

به جز این پارکها؛ پارک شمس در جنوب شهر، پارک سبزه میدان در مرکز، پارک کوشا سنگ در حوالی کمربندی شمالی و پارک های طبیعی در کنار آب بندان های روستایی ساری جاذبه های اقامتی زیبایی هستند.

 

پیشنهاد می شود جاده فرح آباد (میدان فرح آباد را به ساحل فرح آباد متصل می کند) را با سرعت طی نکنید، همه روستاهای این جاده آب بندان های زیبا و مکان های تفریحی بکر با خانه های روستایی جذاب دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

بهترین راه دسترسی به پارک ملل، از طریق خیابان سلمان فارسی ساری می‌ باشد.


منابع:
شهرداری ساری
4dangehnews.ir

شما هم می توانید در این مورد نظر دهید: