آبگرم لاریجان

بلیط ورودی
30000
چکیده: آبگرم لاریجان

این آبگرم جایی است که قله چشم گیر دماوند در آن قرار دارد و تعداد زیادی چشمه دارد. این مکان معروف ترین حمام آبگرم لاریجان است  به نام حمام شاه عباسی است که در طبیعی بودن آن شکی نیست ولی چون شلوغ است زیاد تمیز نیست.

پس از حمام شاه عباسی ، استخر آب آهن معروف ترین چشمه ی منطقه است. در آب این این چشمه مقدار زیادی آهن وجود دارد که از رنگش معلوم است!!!! این آب برای بیماری های پوستی بسیار مفید است ودر بالای کوه قرار دارد.

مشخصات کلی
نام
آبگرم لاریجان
خاصیت درمانی
برای درمان انواع بیماریهای پوستی، دردهای استخوان، مفاصل و روماتیسم مفید می‌باشد.
دمای آب
62 درجه
پیشنهادات
مدت زمان لازم برای بازدید
از ساعت 10 صبح تا حدود 6 بعد از ظهر - اقامت شبانه
آبدرمانی های مشابه
آبگرمهای سرعین
وسایل مورد نیاز
لباس، حوله و...
نزدیک ترین جاذبه های گردشگری
آبشار شاهان
مسیر دسترسی
آدرس
استان مازندران، لاریجان. جاده دسترسی: پس از طی ۷۰ کیلومتر در مسیر هراز که شهر آمل را به تهران متصل می‌کند در محل گزنک بخش لاریجان از راه اصلی جدا شده و به سمت غرب در مسیر کوهستانی و آسفالته ادامه یافته و پس از عبور از روستای گزانه به آبگرم میرسید.
امکانات
دستشویی
دارد
بوفه
موجود است.
رستوران
دارد
اقامتگاه
واحد های مجهز اقامتی با امکان استفاده از حوضچه های اختصاصی خانوادگی از آبگرم چشمه در منطقه برای اسکان مسافر با سوییت های کامل مبله وجود دارند.
پوشش شبکه
دارد
از آبگرم لاریجان کجا بریم؟
متن کامل: آبگرم لاریجان

به علت شرایط خاص زمین‌شناختی در دامنه‌های البرز به ویژه اطراف قله دماوند، آب‌های معدنی با خواص مختلف درمانی وجود دارد که مهم‌ترین آنها در روستای آبگرم مجموعه‌ای جذاب را پدید آورده‌است. روستای ییلاقی و خوش آب‌وهوای آب‌گرم در دامنهٔ قله دماوند قرار دارد. آبهای گرم معدنی این روستا با حرارتی در حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردی بوده و به همین دلیل برای درمان انواع بیماریهای پوستی، دردهای استخوان، مفاصل و روماتیسم مفید می‌باشد.

شاید مهمترین حسن رینه نزدیک بودن این آبگرم به تهران است. البته حسن دیگر آن وجود حوضچه های خصوصی در منازل و سوییت و ویلاهای اجاره ای است. البته رینه حسن دیگری هم برای ساکنین تهران دارد و آنهم هوای تمیز و عالی زیر سایه دماوند با شکوه است.

گرچه می توان با اجاره یک منزل،سوییت یا ویلا شبی را در کنار خانواده از آبگرم گوگردی بطور خصوصی استفاده کرد اما استخرهای عمومی نیز در آنجا وجود دارد که مهمترین آن استخر شاه عباسی است که موقوفه شاه عباس صفوی است و بنظر می رسد بنای آن نیز باید جزو میراث فرهنگی باشد.

برای بهره بردن از آب گرم چشمه معدنی رینه لاریجان تاسیساتی مجهز به حوضچه های جکوزی و واحد های اقامتی تاسیس شده اند که برای اسکان به صورت خانوادگی و تفریح نیم روزه هم علاوه بر اسکان شبانه مورد استفاده قرار میگیرند.

حمام شاه عباسی مربوط به سدهٔ ۹ ه. ق. است و در شهرستان آمل، بخش لاریجان، روستای آب گرم واقع شده و این اثر در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۳۴۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

زمانهای استفاده از آبگرم
زمان اول : اگر وقت کمی دارید و هدف فقط رفتن توی آبگرم است، از ساعت 10 صبح تا حدود 6 بعد از ظهر می‌توانیند  به آبگرم بروید و اتاق یا سوییتی همراه با آبگرمش کرایه کنید. این روش مورد علاقه خیلی ها نیست.

زمان دوم : اگر اهل شب ماندن و اهل خوردن شام و صبحانه لطیف روستا هستید و اهل گردش روستایی، حتما حدود ساعت 4 یا 5 بعد از ظهر (مثلا بعد از ظهر پنجشنبه) از تهران حرکت کنید. با همه توقفهای بین راهی تا خود روستا 2 ساعت و نیم بیشتر راه نیست. یعنی ساعت 7:30 روستا خواهید بود. سوییتی با آبگرم کرایه کنید. یعنی سوییت را برای یک شب تا صبح فردا اجاره کنید.

یادآوری میشود که توی این روستا آبگرم عمومی فقط یکی هست و بقیه اش روی سوییت هست یعنی تقریبا خصوصی.

اجاره محل اقامت
نکته اول و مهم :  اگه اهل شب موندن هستین ، سوییتی رو که می گیرین حتما بگین تا ساعت 12 روز بعد می خوام. حتما. چون بصورت معمول تا ساعت 10 صبح فردا حساب می کنن. کمی گرون تر می شه ولی با چونه زدن ردیفش کنین. آخه اگه بخواهین تا ساعت 10 صبح تحویل بدین و در ضمن صیح زود روستا رو بگردین و با نون تازه صبحانه رو بزنین و یه آبگرم دم صبح هم برین، وقت کم می یارین و هیچ حالی نمی‌ده و عملا صبح از دستتون رفته. نه صبحانه درست و حسابی نه روستا گردی و نه یک آبگرم سر فرصت دم صبح.

اونجا جای اقامت زیاد هست. ولی خیلی دیر نرین که جای خوبی گیرتون نمی یاد. حتما برین چند جا رو ببینین و بعد انتخاب کنین.

حالت اول : می تونین اتاق بگبرین. یه اتاق خالی بدون لوازم بهتون می دن شبی  30.000 تومان. از شب تا ساعت 10 صبح فردا. بعد یه اتاق آبگرم هم روی اتاق با کلید تحویل می دن. یه حموم مانند در حد مثلا یک و نیم در 3 متر. که انتهای این اتاق آبگرم یه حوض‌چه درست کردن که با آب گرم پر شده. این اتاق کلا در اختیار شماست.
خوب توی این حالت حموم و دستشویی بیرونه و آشپزخونه ندارین.

حالت دوم : یه سوییت بگیرین. نه از هتل از یه خونه یا هتل آپارتمان. که شبی می گن 80.000 تومان که با چونه تا 65.000 تومان پایین می یاد. این سوییت‌ها یه پذیرایی دارن و یه اتاق ، با حموم و دستشویی و آشپزخونه. دقت کنین که وسیله گرمایشی تون شوفاژ باشه نه چراغ نفتی که سردرد می‌یاره.
خوب یه آبگرم در حد وان حموم داخل سوییت هست و یک یا دو  آبگرم بزرگتر و بهتر روی کل مجموعه ، که کل واحدها (حداکثر 4 یا 5 تا واحد) از این آبگرم استفاده می‌کنن. نگران نباشین. چون حداکثر می توننی نیم ساعت توی آبگرم بمونین. و خیلی راحت نوبت به شما می رسه. یه بار شب و یه بار صبح.

دقت کنین که اگه دمای آب زیاد بالا باشه ، حتما شیر آب سرد داشته باشه.

تجاربی از سفر برای حال بیشتر بردن
اما یک توصیه خیلی خیلی مهم؛ توجه داشته باشید که بعلت افزایش بی رویه منازل مجهز به آبگرم گوگردی در رینه، چشمه آبگرم  همه آنها را کفاف نمی دهد و منازل و سوییت ها و ویلاها وسط هفته و بصورت نوبتی آبگرم را به منبع های آب خود منتقل و روزهای جمعه آنرا داغ (!!!) کرده و به حوضچه ها سرازیر می کنند که خاصیت گوگردی آب از بین می رود.  پس بهنگام کرایه منزل دقت کنید اولا آب گرم - بلکه داغ- باشد و دوما گوگرد ته استخر یا حوضچه ته نشین شده باشد. ضمناً با صاحبخانه طی کنید که در صورتیکه آب داغ و گوگردی نباشد کرایه را پرداخت نخواهید کرد.


1- چند نفری یا حداقل دو خانواری برین. چون هم هزینه ها نصف و یا کمتر می‌شه و هم آبگرمش تنهایی حال نمی ده.
2- اگر شب می مونین، گول خواب لذیذ دم صبح رو نخورین. حتما حدود ساعت 7 بلند شین و روستا رو تا رسیدن به امام زاده بالای اون بالا برین. اولش کم به نظر می‌یاد اما اگه برین حدود 1 ساعت طول می‌کشه و حال می ده.
3-این روستا سرده. اما اگه مشکل برف توی مسیر نباشه ، زمستونش هم با آبگرمش خیلی حال می ده.
4- صبحانه رو با حال و حوصله تهیه کنین. یه تخم مرغ با کره و یا سرشیر و عسل . گرچه سرشیر و عسلش اصلا به پای سرعین اردبیل نمی رسه ، اصلا.

اگر قصد شبمانی در رینه را نداشته باشید می توان با در یک نصف روز از تهران تا رینه رفت و آب تنی کرد و برگشت . در این میان هم می توانید از اب و هوای تمیز دامنه دماوند استفاده کنید هم در همان حوالی ساعتی اتراق کرده بیاسایید و هم می توانید به زیارت امامزاده هاشم بروید و هم آش رشته ای نوش جان کنید.

توصیه دیگر : اگر فرصت دارید از مسیر پلور به سمت رینه بروید .
 
امکانات رفاهی
در رینه یک هتل هم هست بنام هتل لوتوس که استخر آبگرم گوگردی هم دارد. واحد های مجهز اقامتی با امکان استفاده از حوضچه های اختصاصی خانوادگی از آبگرم چشمه در منطقه برای اسکان مسافر با سوییت های کامل مبله وجود دارند.
 
هزینه ورودی
بلیط ورودی استخرهای عمومی سه هزار تومن بوده و بسته به شلوغی آبگرم می توان همین استخرهای عمومی را هم با سی- چهل هزار تومان کرایه کرد.
 
مسیر دسترسی
جاده دسترسی به آن پس از طی ۷۰ کیلومتر در مسیر توریستی هراز که شهر آمل را به تهران متصل می‌کند در محل گزنک بخش لاریجان از راه اصلی جدا شده و به سمت غرب در مسیر کوهستانی و آسفالته ادامه یافته و پس از عبور از روستای ییلاقی گزانه به آبگرم می‌رسد.
حدود 78 تا 80 کیلومتر که از تهران توی مسیر جاده هراز فاصله گرفتین، تابلوی انحرافی این روستا رو می‌بینید. البته مستقیما به آبگرم اشاره نکرده و نوشته Reyne (رینه). شاید بهترین نشونه اون رستوران سالاریه. مسیر انحرافی روستا دقیقا از کنار این رستوران جدا می‌شه. از کنار جاده اصلی تا روستای آبگرم دو تا روستای دیگه هم هست : رینه و نیاک. باید این دو رو رد کنین. راه روستا کمی باریک و پیچ پیچی کوهستانیه و اگه شب رو برای رفتن به روستا انتخاب می کنین، حقیقتش یه کم هراس داره چون خیلی تاریکه، تقریبا 20 دقیقه طول می کشه که این مسیرو طی کنین.
 
منابع
aryazamyn.com
tishineh.com
fa.wikipedia.org
esteghamat.persianblog.ir

سید احمد
1397-06-12 11:04
سلام برای رزو با شماره فوق تماس گرفتم از برخورد وجواب دادنش اصلا خوشم نیامد با ید برد دوره آموزش کردش گری ببینند
ب
1397-05-09 17:41
سلام
بدون شناسنامه هم راه ميدن؟
سارا
1397-04-08 16:25
1
کثیف بی امکانات و آشغال دونی
میثم
0000-00-00 00:00
1
من به جرات میتونم بگم کل آبگرمهای ایران و رفتم و بیشتر ایران و گشتم متاسفانه تجربه آبگرم لاریجان خیلی بد بود. آبگرم ها رو با موتورخونه گرم میکنند . هتلها و سوییتهاش افتضاحه . اصلن توصیه نمیکنم
سمیرا
1397-01-26 08:01
1
با سلام ما در 25فروردین97 به هتل لوتوس رینه رفتیم. خیلی بد بود با توجه به شبی 250تومن برای اتاق دو تخته با دو تخت اضافی اصلا نمی ارزید. رستورانش که تعطیل بود و باید میرفتیم تو خود رینه غذا گیر میاوردیم. کیفیت خدمات دهی هم پایین زیر صفر-یخچال خراب-میز ناهارخوری نداره-یه هال کوچک با دو تاکاناپه سه نفره که تختش هم بود و یه اتاق خواب قناس.ویو صفر-دیوار میدیدیم همش-کلا پیشنهاد میکنم به خونه های اونجا برین و 100 تومن بدین اصلا این هتل نرید. تلویزیونش هم داغون. نت هم نداره-سالن بیلیاردش هم پولیه-هر چی هم بهشون میگفتیم لامپ سوخته یخچال خرابه میگفت همه اتاقا همینه-اب معدنی هم ازشون گرفتیم که همشو پولشو حساب کردن یعنی واقعا حدود شبی 100 تومن می ارزه. تنها خوبیش این بود که پارکینگ داشت اونم روباز-با تشکر
admin
1396-05-28 12:55
1
با سلام و احترام خدمت دوست گرامی آقای سلطانی
خیلی ممنون بابت معرفی ویلا قصرتون در بخش نظرات کاربران٬

حضور دوستان و کابران سایت تریپ یار عرض کنیم که سایت ما هیچ گونه مسئولیتی راجب رزرو و اقامت در این مکان رو برعهده ندارد.
با سپاس فراوان
مدیریت سایت تریپ یار
علیزاده
میثم سلطانی
1396-05-17 00:35
1
شمارهتلفن ویلا قصر ۰۹۱۱۸۶۱۲۳۸۱یا @vilaghasrrیادرایستاگرام باهمین نام یاشماره تلفن. ادرس جاده هراز بعد امامزاده هاشم ابگرم لاریجان برای رزرو ویلاوسویت تماس بگیرید
میثم سلطانی
1396-05-17 00:27
1
ابگرم لاریجان درجاده هراز بعد امام زاده هاشم واقع شده است واگر قسمت شد ویلا تمیز با امکانات رفاهی وپارکینگ خصوصی در خدمت عزیزان هستیم مدیریت ویلا قصر. برای اشنایی بهتر از ویلاوامکانات ان به کانال vilaghaerr@ویا ایستاگرام به نام میثم سلطانی مراجه کنیدبا تشکر
شما هم می توانید در این مورد نظر دهید: