اقامتگاه عباس برزگر

آدرس:
فارس، بوانات، روستای برم
امتیاز
Hotelyar.com -
Eghamat24.com -
Iranhotelonline.com -
Jabama.ir -
Egardesh.com -
چکیده: اقامتگاه عباس برزگر

اقامتگاه بومگردی عباس برزگر، در روستای بزم شهرستان بوانات از توابع استان فارس است؛ روستایی دور افتاده در ۱۹۰ کیلومتری شهر شیراز و ۱۷ کیلومتری شهر سوریان مرکز شهرستان بوانات.

عباس برزگر کارش را از دستفروشی و درآمد روزانه ٣ هزار تومان شروع کرده است. او تنها ٣٨ سال دارد و درآمد زایی چشمگیر وی با مهمان کردن گردشگران خسته به منزلش آغاز شد. فیلم مستند من می ‌خوام شاه بشم بر اساس زندگی عباس برزگر ساخته شده‌ است. او هم‌ اکنون در روستای امامزاده بزم در شهرستان بوانات شیراز زندگی می ‌کند.

مهمانخانهٔ برزگر نخستین مهمانسرای بومی گیاه‌ خواری در ایران است. او در کنار آغلی پر از بز و مرغ و خروس، کندوهای عسل و چندین هکتار سبزی ‌کاری، ۳۷ اتاق کاه ‌گلی برای کرایه دارد. این مهمانسرا به کمک ۶۰۰٬۰۰۰ دلار وام بلاعوض دولتی ساخته شده‌است.

دهکده گردشگری عباس برزگر بوانات متشکل از چند خانه روستایی با ۱۲۰۰ متر مساحت است که سه اتاق آن با ۷۰۰ سال قدمت و طراحی به سبک زندگی روستایی ایران در ۷۰۰ سال قبل ، گران ترین اتاق های این دهکده به شمار می‌ آیند. غیراز این در این دهکده مزرعه، دامداری، باغ میوه، فروشگاه صنایع دستی عشایر، فروشگاه داروهای گیاهی و عرقیات گیاهی نیز وجود دارد و محصولات غذایی میهمانان به صورت مستقیم از این مزارع و دامداری ها تامین می شوند.

برای گردشگران خارجی، غذاهای محلی طبخ می ‌شود. نوشیدنی‌ های سنتی سرو می‌ شود و از همه مهم تر، گردشگران می ‌توانند تجربه‌ های جالبی را احساس کنند. مانند دوشیدن شیر و امثالهم.

عباس برگز برای میزبانی مهمانان خود منطقه عشایری نیز تدارک دیده است. عباس، گردشگران را به مناطق عشایری می‌ برد تا سبک زندگی واقعی نیاکانش را درک کنند. با هماهنگی ‌هایی که انجام شده گردشگران برای بازدید از زندگی عشایر به اقامتگاهی که ساخته است اعزام می ‌شوند. در آن‌ جا با زندگی روزمره عشایر، لباس‌ های محلی، غذاها و نحوه پخت نان توسط عشایر و طبیعت زیبایی که عشایر در تابستان در آنجازندگی می‌ کنند آشنا می‌ شوند. بین ماه‌ های اردیبهشت تا شهریور زمان اعزام به این اقامتگاه است.

مشخصات کلی
نام
اقامتگاه عباس برزگر
امکانات هتل
رستوران
فضای سبز
امکانات بیشتر
اقامت عشایر، گردشگری و...
امکانات اتاق ها
حمام
سیستم گرمایشی
سیستم سرمایشی
صبحانه
پذیرش و رزرواسیون
آشنا به زبان های
زبان انگلیسی و فارسی

جاذبه‌های گردشگری شهر بوانات

جاذبه ای ثبت نشده است.

هتل های شهر بوانات

بانوی ایرانی (کاربر عضو نشده)
1397-11-27 13:14
لطفا اطلاعات درست ومعتبر بنویس ....شاید ایران زندگی نمی کنی؟؟؟؟!!!!!!!!!
یه کار آفرین (کاربر عضو نشده)
1397-10-16 01:49
برادر شما اگه کاری انجام دادی قطعا خودت انجام دادی......چرا نوشتی ششصد هزار دلار وام دولتی؟ اولا صحبت از مبلغ بالایی کردی.....دوم اینکه همه کاآفرین ها اینو میدونن دولت هیچ اعتباری اختصاص نمیده...صنعت گردشگری که سهله برای تولیدات صنعتی کشور که کار خودش راه بیفته چیزی اختصاص نمیداد.....اگه شما رو زیر فشار میزارن به راحتی تسلیم نشو برادر....همه کار آفرین ها میدونن دولت یه پاپاسی هم به کسی نمیده بلا عوض!!! واسه یه وام کوچک سند کارخونه ات رو باید گرو بانک بزاری تا بعدش بیان مصادره کنن............... خدا قوت
شما هم می توانید در این مورد نظر دهید: