دریاچه تفریحی فشافویه

مجوعه تفریحی ورزشی فشافویه

چکیده: دریاچه تفریحی فشافویه

تهران ساحل ندارد. سر و ته شهر را که بزنید یا کویر است و یا کوه و جنگل، ساحل برای آن طرف کوه هاست. اما نباید سراغ آن طرف بروید، 180 درجه مسیر را عوض کنید و روانه فرودگاه امام خمینی شوید. می خواهیم آدرس یک دریاچه را در کویر جنوبی تهران بدهیم. درواقع یک پیشنهاد خوب برای آب بازی داریم؛ نرسیده به فرودگاه امام، در کیلومتر 18 اتوبان تهران قم، دریاچه ای هست که همه امکانات تفریحی سواحل کیش، قشم، ترکیه، امارات و خلاصه هر مقصد گردشگری دور از تهران را در خود دارد.

مشخصات کلی
نام
دریاچه تفریحی فشافویه
ویژگی خاص
تفریحی و ورزشهای آبی
پیشنهادات
بهترین زمان بازدید
تابستان
وسایل و تجهیزات مورد نیاز
لباس اضافه
مسیر دسترسی
آدرس
تهران - حسن آباد اتوبان تهران به سمت قم ، کیلومتر ۱۸ بعد از عوارضی ، کیلومتر ۵ بعد از زیر گذر اتوبان (خروجی رباط کریم) به سمت حسن آباد
امکانات
پارکینگ
سرویس بهداشتی
بوفه
رستوران
نجات غریق
اورژانس کمک های اولیه
پوشش شبکه
متن کامل: دریاچه تفریحی فشافویه

وجود دریاچه مصنوعی فشافویه در منطقه حسن آباد شهرری این امکان را به شما می دهد تا با کمترین هزینه بتوانید از امکانات بازی های آبی شهر های شمالی کشور و حتی کیش ، در نزدیکی پایتخت استفاده کنید. در مجوعه تفریحی ورزشی فشافویه، امکانات خوبی وجود دارد، از اسکی روی آب، جت اسکی، قایق سواری، کایاک سواری، تا ATV (موتورهای چهار چرخ)، پیست اتوموبیلرانی، پینت بال، سوارکاری و تفریحات ورزشی و مهیج دیگر.

روزی که جت اسکی آمد
قرار نبود فشافویه یک دریاچه تفریحی و گردشگری باشد، اما زمانی که در این منطقه دریاچه مصنوعی ساخته شد، آنهایی که از بوجود آمدن آن خبر داشتند، روزهای تعطیل روانه فشافویه می شدند تا کمی تفریج کنند. این ماجرا به سال 85 بر می گردد. در همین زمان و تا سال 86 حتی برخی از مردم، با جت اسکی های شخصی، در دریاچه فشافویه تفریح می کردند. این استقبال مردمی، باعث شد شرکت آب اسکی فشافویه تاسیس شود و امکاناتی برای تفریحات آبی دریاچه فشافویه فراهم کند. اسفند 87، این اتفاق افتاد. البته تا تابستان 88، خبری از بلیت فروشی و عضوگیری نبود. فعالیت های عمرانی در اطراف دریاچه تا تیرماه 88 طول کشید.

کوهستان، مکان تفریحی جذابی را بوجود آورده است. هم فرصت تفریحات دریایی فراهم است و هم می توان پیک نیک خوبی را در یک روز تعطیل داشت. دریاچه 7 هکتاری فشافویه، اکنون روزانه تا 300 مراجعه کننده دارد که عمدتا برای ورزش های آبی به آنجا می روند. البته اگر در روزهای تعطیل و یا آخر هفته به فشافویه بروید، تا هزار و 500 نفر را می توانید بشمرید که در حال انجام جت اسکی و اسکی روی آب و باقی تفریحات آبی هستند.
در فشافویه جت اسکی های قدرتمندی وجود داردو عموم آنها 1500 سی سی حجم موتور دارند. همچنین قایق های شاتل و دونات، بنانا و کایاک هم وجود دارد.

زمستان  فشافویه
حتما حواستان هست که در پاییز و زمستان باید برای لذت بردن از تفریحات آبی، باید فضاهای سرپوشیده را انتخاب کنید. پس تا اول آبان بیشتر فرصت ندارید به دریاچه فشافویه بروید. اما از آبان تفریحات دیگری در انتظار شماست؛ پینت بال، تیرو کمان، سوارکاری، تراپ، اتومبیلرانی و … . پیست اتومبیلرانی فشافویه، تاکنون سه مسابقه ملی بزرگ را به خود دیده است؛ مسابقات اتومبیلرانی قهرمان کشوری آبان 88 (خودروهای دو دیفرانسیل)، استانی اسفند 88 و قهرمان کشوری.
اگر حوصله تنها رفتن به فشافویه را ندارید، برخی آژانس های مسافرتی، تورهای ویژه را برگزار می کنند که اتفاقا خوش هم می گذرد.
 
حق عضویت بدهید، تخفیف بگیرید
برای استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی فشافویه می توانید هر وقت خواستید، به جنوب تهران بروید، اما باید هر دفعه هزینه زیادی بدهید. اما اگر علاقه داشته باشید، می توانید برای یک سال 450 هزار تومان بدهید و از تخفیف های مختلفی استفاده کنید. تخفیفها شامل موارد زیر هستند:

 • عدم دریافت ورودی
 • استفاده از تخفیف و خدمات ویژه مجموعه (وسایل خاص، آموزش خاص و … )
 • جدا شدن نوبت اعضا از سایر بازدیدکنندگان در سرویس دهی
 • کلاسهای آموزشی و تورهای ویژه
 • نگهداری و حراست دستگاه یا وسیله تفریحی با 30% تخفیف
 • تعمیر و سرویس دستگاه یا وسیله تفریحی با حداقل هزینه
 • 20% تخفیف برای نمایشگاه ها، کنسرت و برنامه های مشابه
 • خرید وسایل ورزشی (لباس ها یا دستگاه یا وسیله تفریحی) با 10% تخفیف

 


 

 امکانات تفریحگاه فشافویه:

 • جای پارک مناسب
 • بوفه
 • کافی شاپ، رستوران، سالاد بار
 • بیمه برای تمام افراد در حال بازی
 • حمام و رختکن

 

 


 

 منابع
seeiran.ir
hamgardi.com
takhfifan.com

شما هم می توانید در این مورد نظر دهید: