تفرجگاه امند

دهکده توریستی تفریحی سیمرغ

چکیده: تفرجگاه امند

سد اَمَّند، در شمال غربی شهر تبریز و در نزدیکی روستای امند از توابع صوفیان واقع شده است. طبیعت بسیار زیبای این منطقه و نزدیکی آن به شهر تبریز از پتانسیل های گردشگری منطقه محسوب میشود. دهکده سلامت و تفرجگاه گردشگری سد امند به عنوان منطقه نمونه گردشگری در زمینی به وسعت بیش از ۸۰ هکتار با نظارت سازمان جهاد کشاورزی استان و با همکاری و سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی در ساحل دریاچه این سد اجرا شده است.
ویلاهای اقامتی در محوطه اطراف رودخانه، هتل پنج ستاره، کافی شاپ های سنتی و مدرن، رستوران و دهکده سنتی عشایری با آلاچیق های ساخته شده به سبک عشایر که به ارائه غذاهای سنتی و بومی آذربایجان شرقی می ‌پردازد، از امکانات رفاهی - اقامتی این منطقه هستند.
ورزشهای آبی  از جمله اسکی روی آب، جت اسکی و قایقرانی در مجتمع گردشگری سد امند بسیار مورد توجه گردشگران واقع شده است.

مشخصات کلی
نام
تفرجگاه امند
پیشنهادات
بهترین زمان بازدید
بهار و تابستان
نزدیک ترین جاذبه های گردشگری
روستای گردشگری امند
مسیر دسترسی
آدرس
آذربایجان شرقی، شبستر، صوفیان
امکانات
پارکینگ
دارد
سرویس بهداشتی
دارد
بوفه
دارد
رستوران
دارد (سنتی و مدرن)
اقامتگاه
دارد (هتل پنج ستاره، ویلا، سوئیت آپارتمان، آلاچیق)
وسایل تفریحی
شامل انواع تفریحات آبی، ورزشی و...
پوشش شبکه
دارد
متن کامل: تفرجگاه امند

اَمَّند یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان رودقات بخش صوفیان شهرستان شبستر واقع شده‌ است. این‌ روستا دارای یک سد خاکی توریستی میباشد که‌ آب‌ باغ‌ های زیبای امند از این ‌سد تأمین میشود.

دهکده گردشگری سد امند که شامل ورزشهای آبی و امکانات رفاهی - تفریحی است اخیرا به بهره برداری رسیده است. این مکان تفریحی بدلیل امکانات طبیعی و گردشگری مناسب مورد علاقه بسیاری از هموطنان قرار گرفته است.

ورزش های آبی دریاچه سد امند که مورد علاقه بسیاری از گردشگران است شامل اسکی روی آب، جت اسکی و قایقرانی است. همچنین باشگاه اسب سواری، زمین ‌های گلف، زمین چمن تمرین فوتبال برای استفاده باشگاه‌ های فوتبال در سطح بین‌ المللی، سالن نمایش‌ های بین‌المللی نیز از دیگر امکانات تفریحی-ورزشی این منطقه گردشگری است.

ویلاهای اقامتی در محوطه اطراف رودخانه، هتل پنج ستاره سیمرغ، سوئیت آپارتمان، کافی شاپ های سنتی و مدرن، رستوران و دهکده سنتی عشایری با آلاچیق های ساخته به سبک عشایر از سایر اماکن اقامتی و پذیرایی منطقه گردشگری سد امند هستند. همچنین مجموعه سالن پذیرایی و بوفه های ساحلی حاشیه سد امند نیز در خدمت مردم میباشد.

بدلیل استقبال مردم از جاده سلامت كه شامل مسيرهاي دوچرخه سواري و پياده روي است مقرر شده تا در آينده اي نزديك مسابقات ماهانه پياده روي نیز در اين مسير برگزار شود.

در دریاچه سد خاکی امند که زیستگاه درناهای روسی است، ماهی کپور پرورش و نگهداری می ‌شود. برای زیباسازی مسیر دسترسی به آن نیز بیش از شش هزار اصله نهال درخت اقاقیا توسط سرمایه گذار طرح کاشته شده است.


منطقه نمونه گردشگري سد امند شبستر به دليل موقعيت خاص جغرافيايي، بهترين مكان جهت سرمايه گذاري به شمار مي رود. شرکت ژئو تجارت سیمرغ سرمایه‌ گذار منطقه نمونه گردشگری سد امند میباشد. منطقه گردشگري سد امند بدلیل نزدیک بودن به تبریز، به فرودگاه و راه آهن نیز براحتی دسترسی دارد.

 


منابع:
isna.ir
fa.wikipedia.org
tabrizemodern.blogfa.com

ج
1397-03-17 21:21
1
سر گردنه است .فقط پول می چاپن .ورودی ده تومن .آلاچیق صد تومن.
سرمایه گذارسدامندسیزده ما
1397-01-04 14:35
واخراج کرده
سرمایه گذارسدامندسیزده ما
1397-01-04 14:34
آقای حق شناس که سرمایه گذار سدامنداست13ماهه حقوق کارکنانش رانداده
شما هم می توانید در این مورد نظر دهید: