پارک جنگلی سیاه داران

چکیده: پارک جنگلی سیاه داران

تالش یکی از زیباترین شهرستان های استان گیلان است که از یک سو به چشم انداز جلگه، شهر و دریا و از سوی دیگر به کوهپایه های پوشیده از جنگل منتهی می باشد. این شهر جاذبه های گردشگری بسیار دلپذیری را برای گردشگران خود ارائه می دهد که پارک جنگلی سیاه داران از جمله این جاذبه ها به شمار می آید.

مشخصات کلی
نام
پارک جنگلی سیاه داران
ویژگی جانوری
آهو و غزال وحشی
ویژگی گیاهی
پوشش گیاهی جنگل از نوع درختان شمشاد ، افرا ، ممرز ، بلوط ، راش ، توسکا ، گردو ، انجیلی ، نمدار ، آزاد ، ملچ دیده میشود که در ارتفاعات به تدریج به گیاهان دارویی و پوشش گیاهی کافی برای چرای دام مبدل می شود.
پیشنهادات
بخش های مهم برای بازدید
سورتمه ریلی منطقه
بهترین زمان بازدید
بهار و تابستان
نزدیک ترین جاذبه های گردشگری
دریاچه سه رآگاه
مسیر دسترسی
آدرس
استان گیلان، جنوب غربی شهر تالش، منطقه سیاه داران
امکانات
پارکینگ
دارد
سرویس بهداشتی
دارد
رستوران
دارد
پناهگاه در مسیر
در پارک جنگلی آلاچیق موجود است.
پوشش شبکه
دارد
از پارک جنگلی سیاه داران کجا بریم؟
متن کامل: پارک جنگلی سیاه داران

پارک جنگلی سیاه داران در جنوب غربی شهر تالش واقع می باشد که در سال های اخیر توسط شهرداری تالش به محدوده ای برای گذاران اوقات فراغت و تفریح تبدیل شده است.

روستای سیاه داران در گذشته دارای درختان بزرگ بلوط بوده که وجود توده عظیم درختان مانع ورود افراد به داخل روستا (جنگل) می شد. این منطقه با نام منطقه پوشیده از درختان سیاه (بلوط و آزاد) بعد از ساکن شدن افراد ییلاق نشین، به “سیاه داران” معروف شد.

پس از احداث راه و پله گذاری بخش هایی از دامنه این تپه در بلندترین نقطه آن تفریحگاهی بکر و دیدنی با امکاناتی همچون رستوران، آلاچیق، سرویس بهداشتی ساخته شده است. سپس طرح سورتمه جنگلی ریلی در دامنه های پوشیده از جنگل تاسیس شده که عبور از مسیر آن برای مسافران بسیار هیجان انگیز و جالب می باشد. ضمن آنکه در داخل محدوده پس از عبور از مسیر، حیاط وحش طبیعی ایجاد شده و حیواناتی مثل آهو و غزال وحشی قابل رویت می باشند.
منابع
tishineh.com
arktourism.ir
taleshvaentekhab9.blogfa.com
شما هم می توانید در این مورد نظر دهید: